W jaki sposób przeprowadzane są zabiegi na twarz? Co powinniśmy wiedzieć na temat zabiegu, kosmetyków oraz przede wszystkim – jak się do niego przygotować.

Konsultacja

Zabieg na twarz powinien rozpocząć się od konsultacji. Możesz wypełnić formularz z pytaniami na temat twoich obaw dotyczących skóry, diety, ilości wody, którą pijesz, jakie leki i suplementy zażywasz oraz produktów, których obecnie używasz. 

Przygotowania

Zwykle kosmetyczka oferuje oplot, który owija się wokół ciała i pod pachami, a następnie zamyka na rzep. Opuszcza pokój, abyś mógł / mogła go założyć w prywatności. Niektórzy ludzie zdejmują wszystkie ubrania przed założeniem chusty, inni zostawiają spodnie, a niektórzy nawet pozostawiają stanik i zakładają paski pod pachami. 

Oczyszczanie

Zazwyczaj kosmetyczka zaczyna od owinięcia włosów ręcznikiem lub pałąkiem na głowę, aby nie dopuścić do przedostania się produktów. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie za pomocą wacików, chusteczek kosmetycznych lub gąbek. Większość profesjonalnych maseczek wykonuje podwójne czyszczenie.

Analiza i oczyszczanie skóry

W zależności od tego, czy masz makijaż, estetyk może najpierw spojrzeć na twoją skórę pod jasną lampą, lub zakryć oczy i spojrzeć na twoją skórę przez jasno oświetloną lampę powiększającą. Ona określa twój podstawowy typ skóry (sucha, tłusta, mieszana, wrażliwa lub normalna) i warunki skóry (trądzik, zaskórniki, starzenie, uszkodzenie słoneczne, odwodnienie itp.). Następnie estetyk wybiera odpowiednie produkty i zabiegi oraz konsultuje się z Tobą w sprawie tego, co widzi i poleca.

Złuszczanie skóry

Przy złuszczaniu skóry wykorzystuje się substancje mechaniczne lub chemiczne. Mechaniczne środki złuszczające mają ziarnistą teksturę, która ściera z powierzchni martwe komórki skóry. Ten rodzaj złuszczania zwykle występuje podczas pary. Złuszczanie chemiczne wykorzystuje enzymy i kwasy do rozluźnienia wiązania między komórkami skóry. Podczas pary można wykonać delikatną obróbkę enzymatyczną. Silniejsze peelingi chemiczne, które różnią się intensywnością, mogą być samodzielnym zabiegiem lub częścią twarzy. Zasadniczo nie jest to „aktualizacja” i odbywa się w kilku seriach.

Ekstrakcje

Jest to usuwanie zaskórników. Ludzie mają różną tolerancję bólu na ekstrakcje. Mogą być niewygodne, szczególnie na cienkiej lub rumianej skórze. Ekstrakcje mogą powodować pękanie naczyń włosowatych i przebarwienia, jeśli zostaną wykonane nieprawidłowo.

Maska na twarz

Maska jest przeznaczona dla Twojego rodzaju skóry (sucha, tłusta, mieszana, wrażliwa, dojrzała) i jej kondycji. Podczas nakładania maski estetyk powinien pozostać w pokoju i wykonać masaż skóry głowy lub inną usługę. Jeśli opuszczą pokój, aby pozwolić ci się „zrelaksować”, nie wracaj.

Na sam koniec

Porady dotyczące domowej pielęgnacji skóry:

Estetyk opowie Ci, jak uważa, że ​​możesz lepiej dbać o skórę i polecać Ci produkty. Niektórzy czują się nieswojo na tym etapie, ponieważ wiąże się to z zaleceniami dotyczącymi produktu, ale jest to część pracy estetyka.

Maseczki różnią się pod względem cen w uzdrowiskach dziennych, ale mogą znacznie wzrosnąć w uzdrowiskach docelowych, ośrodkach wypoczynkowych i hotelowych. Specjalne maski i serum również podnoszą cenę.

Coś jeszcze?

Częstotliwość wykonywania zabiegu na twarz zależy od kilku czynników – rodzaju skóry, stanu skóry, celów pielęgnacji skóry, budżetu, wieku i lokalizacji. Jeśli chcesz zadbać o swoją skórę, najlepiej jest zarezerwować profesjonalną kurację raz w miesiącu. Dlaczego? Skóra jest żywym narządem i komórki przechodzą w górę od skóry właściwej na powierzchnię lub naskórek, gdzie spłaszczają się, umierają i złuszczają. 

Profesjonalny zabieg na twarz stymuluje proces złuszczania, dzięki czemu skóra jest bardziej napięta i wygląda młodziej. Współpracując z ekspertem od pielęgnacji skóry, możesz również rozpocząć codzienne czynności związane z pielęgnacją skóry, w których używasz wyższej jakości produktów wykonanych ze składników takich jak peptydy, które pomogą Twojej skórze wyglądać jak najlepiej. Produkty do pielęgnacji skóry dostępne w aptekach są często koktajlem substancji chemicznych, które tak naprawdę nie odżywiają skóry.

Pamiętaj! 

Rodzaj skóry: 

Istnieje wiele różnych rodzajów skóry – normalna, sucha lub tłusta. Jeśli masz tłustą, skłonną do trądziku skórę z wypryskami, zaskórnikami i zatkanymi porami, powinieneś poddawać się kuracji co najmniej raz w miesiącu, a może częściej, aż do jej oczyszczenia i uspokojenia. Gdy twoja skóra się poprawi, możesz spróbować ją rozciągnąć, dopóki nie osiągniesz harmonogramu, w którym skóra pozostanie oczyszczona Jeśli masz normalną cerę, mieszaną i suchą skórę, wystarczy kuracja raz w miesiącu. Ludzie o wrażliwej skórze powinni korzystać rzadziej- powiedzmy co dwa miesiące, aby uniknąć podrażnienia skóry.

Stan skóry: 

Estetyk powiadomi Cię o każdym stanie skóry, niezależnie od tego, czy jest to suchość, odwodnienie, zaczerwienienie, zaskórniki, matowa skóra itp. Możesz częściej przychodzić, jeśli masz trądzik, zaskórniki, które chcesz usunąć na zewnątrz. Możesz również przyjeżdżać częściej, jeśli masz skórę, która skorzystałaby z serii zabiegów, takich jak peelingi lub terapia światłem. Harmonogram zostanie zasugerowany przez twojego estetyka.

Cele pielęgnacji skóry:

Dla najzdrowszej skóry znajdź dobrego estetyka na wczesnym etapie życia, zastosuj dobry system pielęgnacji skóry i postępuj zgodnie z nim. Opowie ci o produktach, które są dla Ciebie odpowiednie, i zmieniają je wraz ze zmianą skóry. Wiele szkód jest wyrządzanych przez czynniki zewnętrzne (zwłaszcza słońce), którymi można się uporać z dobrym filtrem przeciwsłonecznym.