Jeśli pomysł pójścia do SPA wprowadza Cię w zakłopotanie, nie jesteś w tym sam / sama. Wiele osób ma za sobą swoje pierwsze doświadczenie w SPA, np. otrzymując voucher w ramach prezentu. Niestety, niektórzy nawet go nie używają, ponieważ martwi ich sama idea takiej wizyty.

Nie marw się, zrelaksuj się!

Możesz się zrelaksować – i to dosłownie! Największym problemem jest zazwyczaj zdejmowanie ubrań do masażu. Nie powinno to stanowić przecież dla ciebie problemu – odsłonięta jest tylko część ciała, nad którą będzie pracować profesjonalista. Reszta jest przykryta prześcieradłem i kocem, a czasem dużym ręcznikiem. Możesz zachować ubranie podczas niektórych rodzajów zabiegów, np. takich jak refleksologia. 

I pamiętaj! Nie musisz się zbytnio przejmować co masz robić, ponieważ ktoś będzie tam na każdym kroku, aby powiedzieć ci, gdzie iść, co na siebie założyć i co będzie się z tobą w danej chwili działo.

Kiedy już podejmiesz decyzję…

Większość z nas podejmuje decyzję na podstawie wygody – co jest w pobliżu i w ramach własnego budżetu. Są jednak inne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Poszukaj przyjaznego, opiekuńczego personelu: od osoby w recepcji po masażystów, estetyków, techników paznokci i wizażystów. Oczywiście wszyscy terapeuci powinni mieć licencję – jeśli krępujesz się zapytać, takie informacje zawsze znajdują się na stronie internetowej salonu. 

Dobrze wyszkolony personel zaczyna się od osoby w recepcji, więc jeśli nie są uprzejmi przez telefon – znajdź inne miejsce. Po przyjeździe chcesz spokojnego, relaksującego, dobrze zaprojektowanego środowiska z kojącą muzyką, niskim oświetleniem i przyjemnym zapachem.

Od czego zaczynamy?

Twój pierwszy raz w SPA?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda SPA, zawsze możesz poprosić o wycieczkę przed zarezerwowaniem wizyty. Podczas jej trwania,  należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Kiedy rezerwujesz wizytę, powiedz konsjerżowi SPA, że ​​jest to twoja pierwsza wizyta w SPA. W tym wypadku, powinien poświęcić ci tyle czasu, ile potrzebujesz, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania: jakie są zabiegi SPA, oraz te godne polecenia, kiedy powinieneś / powinnaś przyjechać i tak dalej. Najpopularniejsze zabiegi SPA to masaż, zabiegi na twarz, zabiegi na ciało oraz manicure i pedicure.

Konsjerż SPA zwykle pyta, czy preferujesz terapeutę płci męskiej czy żeńskiej. Możesz podać swoje preferencje. Większość ludzi czuje się bardziej komfortowo z terapeutką, szczególnie na początku.

Wybierz zabiegi w SPA

Podstawowe zabiegi SPA to masaż, zabiegi na twarz, zabiegi na ciało, manicure i pedicure. Masaż pomoże Ci się zrelaksować i pozbyć napięcia mięśni. (Szwedzki masaż jest dobrym wyborem dla początkujących.) Zabiegi na twarz łączą się z głębokim oczyszczaniem skóry, a zabiegi na ciało złuszczają i zmiękczają skórę. Większość SPA oferuje również manicure i pedicure.

Możesz także łączyć usługi – masaż i zabieg na ciało to dobra kombinacja (najpierw zabieg na ciało) lub masaż i twarz (najpierw masaż). Kwalifikacje terapeuty decydują o jakości leczenia. Zdobądź osobistą referencję, jeśli możesz. 

Przed wyjściem z domu

Nie jedz przez co najmniej godzinę przed lub po masażu. Pij dużo wody po zabiegu, aby zwiększyć korzyści z zabiegów.

Przyjedź wcześnie, aby mieć czas na skorzystanie z sauny, łaźni parowej lub jacuzzi przed zabiegiem. Jeśli użyjesz jacuzzi, weź prysznic, aby pozbyć się chloru przed masażem. Pozwól umysłowi uspokoić się przed zabiegiem. 

Chociaż większość SPA ma zamykane szafki, warto zostawić kosztowności w domu.

Ciesz się swoim doświadczeniem w SPA

Nie bój się nagości! Zrelaksuj się – nikt nie ocenia twojego ciała. Weź głęboki oddech przed rozpoczęciem masażu. Wyobraź sobie, że każdy mięsień w Twoim ciele odpręża się i po prostu bądź otwarty / otwarta na to doświadczenie.

Rozmawiaj ze swoim terapeutą. Jeśli masz jakieś uwagi na temat temperatury pomieszczenia bądź napięcia masażu – powiedz.

Po powrocie do domu zachowaj dobre samopoczucie, dbając o siebie. Większość SPA sprzedaje produkty, których używają w trakcie zabiegów, ale nie odczuwaj presji zakupu, chociaż dobrym pomysłem jest wprowadzenie odpowiedniej rutyny do pielęgnacji skóry w domu.