Dwa najpopularniejsze masaże to masaż szwedzki i masaż głębokich tkanek. Szwedzki masaż zazwyczaj obejmuje całe ciało z mocnymi pociągnięciami, ale bez głębokiej, skoncentrowanej pracy. Głęboki masaż tkanek wymaga silniejszego nacisku, a także obejmuje skoncentrowaną pracę na obszarach szczególnie napiętych.

Kolejnym masażem oferowanym w większości menu SPA jest masaż aromaterapeutyczny, który wykorzystuje olejki eteryczne do osiągnięcia różnych celów, najczęściej relaksacyjnych. Czasami olejki są tworzone przez firmy w celu osiągnięcia różnych efektów, a terapeuta prosi o wąchanie kilku różnych olejków, aby dowiedzieć się, który z nich najbardziej Ci odpowiada.

Masaż gorącymi kamieniami to kolejny masaż występujący w większości menu SPA. Masaż gorącymi kamieniami wykorzystuje gładkie, zaokrąglone kamienie bazaltowe, które zostały podgrzane w wodzie i dobrze utrzymują ciepło. Ciepło pomaga rozgrzać mięśnie i jest bardzo relaksujące. Terapeuta używa kamieni jako przedłużenia dłoni i może również umieścić je na brzuchu, dłoniach lub plecach. Dobrze wykonany masaż gorącymi kamieniami jest cudowny, ale jest to specjalna umiejętność, której nie posiadają  wszyscy terapeuci, więc jakość może się znacznie różnić. 

Większość SPA ma także salę do masażu dla par, w której można wykonać dowolny z powyższych masaży z ulubioną osobą obok siebie.

Specjalistyczne masaże

Po wypróbowaniu podstawowego masażu możesz wybrać różne rodzaje masażu, które mogą być trudniej dostępne, takie jak masaż tajski lub refleksologia. Te również wymagają specjalnego przeszkolenia i mogą nie być dostępne w każdym punkcie SPA.

Masaż sportowy jest dobry, jeśli masz do czynienia z bólem lub ograniczeniami wynikającymi z twoich ulubionych zajęć. Jeśli jesteś w ciąży i potrzebujesz masażu – istnieje specjalny trening, techniki, środki ostrożności i sprzęt dla przyszłej mamy.

Czasami SPA oferuje „niestandardowy masaż” o fantazyjnej nazwie. Szczerze mówiąc, każdy masaż powinien być dostosowany, ale zwykle mówią, że masaż ten będzie wymagał pełnego zakresu umiejętności masażu terapeuty, w zależności od tego, czego potrzebujesz i czego chcesz. 

Maseczki

Maseczki są drugim najpopularniejszym zabiegiem SPA. Czasami jest tak wiele wyborów, że trudno jest zdecydować: czy rezerwujesz zabieg przeciwzmarszczkowy, europejski czy głęboko oczyszczający?

Nie martw się za bardzo. Maseczki mają takie same podstawowe kroki: Oczyszczanie, złuszczanie, ekstrakcja, masaż i maska. Główną różnicą są produkty do pielęgnacji skóry – zawsze możesz zapytać osoby, która wykonuje zabieg, czego dokładnie używa.

Aby uzyskać więcej wskazóweki, skontaktuj się z personelem recepcji. Ponadto, estetyk może spojrzeć na twoją skórę i polecić odpowiednią maseczkę,  nawet jeśli zarezerwowałeś / zarezerwowałaś inną.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów na ciało w SPA?

Zabiegi na ciało są zasadniczo zabiegiem na twarz oraz dla całego ciała i sprawiają, że skóra jest aksamitnie gładka i miękka. Ideą zabiegu na ciało jest to, że równie ważne jest oczyszczenie, złuszczanie i nawilżenie skóry na ciele, jak i skóry twarzy. Ta procedura jest dobra dla Twojego ciała bez względu na porę roku, ale może być szczególnie pomocna zimą, ponieważ nawilża skórę, gdy jest ona zazwyczaj sucha i łuszcząca się.

Peelingi do ciała

Najpopularniejszym zabiegiem na ciało jest peeling do ciała, zwany czasem lakierem dla ciała, solą w blasku lub peelingiem z soli morskiej. Jest to zabieg złuszczający, który odbywa się na stole do masażu pokrytym prześcieradłem i dużym, cienkim kawałkiem plastiku. Zostaniesz poproszony / poproszona o zdjęcie całej odzieży lub możesz otrzymać jednorazową bieliznę na intymne części ciała.

Leżąc na brzuchu, masażysta wciera w skórę mieszaninę soli morskiej, oleju i aromatów Twojego wyboru. Dzięki temu zabiegowi,złuszcza się skórę i pozostawia uczucie świeżości i miękkości.

Po oczyszczeniu całego ciała, co zajmuje od 10 do 15 minut, zmywasz peeling bez użycia  mydła, pozostawiając przyjemną warstwę oleju. 

Stosowane są różne olejki eteryczne lub materiały do ​​peelingu. Możesz uzyskać blask soli pomarańczy / mięty pieprzowej lub blasku soli ogórka, lub peelingi ciała wykonane z fusów kawy, drobno zmielonych łupin pekanu lub nasion winogron Napa Valley. 

Maski na ciało i okłady

Maska na ciało i owijanie ciała często ma miejsce po peelingu. Po spłukaniu soli i powrocie na stół zabiegowy estetyk obleje cię błotem, algami lub wodorostami i owinie w koc termiczny. Jest to zabieg „detoksykujący”, który stymuluje układ metaboliczny, przyspieszając jego zdolność do odprowadzania odpadów. Jeśli produktem jest krem ​​lub balsam, jest to zabieg „nawilżający”.

Owinięcie ciała może być również zabiegiem stosowanym w leczeniu cellulitu. Czasami ma działanie moczopędne, które pomaga w tymczasowym zmniejszeniu masy ciała.

Co robić po zabiegu na ciało

Twoja skóra może być nieco delikatna po zabiegu na ciało – szczególnie jeśli wymaga głębokiego peelingu. Jednak doskonale nadaje się do kąpieli pod prysznicem o ile pamiętasz, aby spłukać ciało mydłem, a następnie delikatnie pocierać myjką  luźno w kółko, aby usunąć martwą skórę lub pozostały balsam.

Korzyści z zabiegów na ciało

Zabiegi na ciało mogą pomóc w zapobieganiu zmarszczkom, zmniejszeniu cellulitu i spowolnieniu fizycznych oznak starzenia, pozostawiając skórę świeżą i młodszą. Wodorosty, sól, błoto, węgiel i okłady mineralne są również doskonałymi składnikami złuszczającymi skórę i usuwającymi toksyny. Podobnie jak w przypadku innych usług SPA, zabiegi na ciało pomagają również w utrzymaniu zdrowia psychicznego, ponieważ zmniejszają stres, łagodzą zmęczone mięśnie i relaksują ciało i umysł.