Stopy, chwalebne stopy! Od chodzenia energicznego do pracy, po noszenie wysokich szpilek na noc tańca i drinków, wiele zawdzięczamy naszym stopom. Dlaczego więc nie zafundować swoim stopom rewitalizującego masażu stóp?

Podczas gdy refleksologia koncentruje się na wywieraniu nacisku w celach zdrowotnych, masaże stóp polegają na relaksacji. Usiądź, zrelaksuj się i zrzuć buty. Czeka cię wysublimowany spokój. Masaże stóp odbywają się w różnych miejscach, od przyjaznego lokalnego salonu po wysokiej klasy hotelowe SPA.

CZEGO OCZEKIWAĆ?

Po przywitaniu i usadowieniu się na specjalistycznym krześle zabieg rozpocznie się od rewitalizującego umycia i oczyszczenia w ciepłej kąpieli stóp. Teraz jest czas na wygodę. Niektórzy ludzie decydują się zamknąć oczy i chłonąć spokój środowiska.

Inni wolą czytać czasopismo, ponieważ lubią spędzać czas sami ze sobą. Twój doświadczony terapeuta zastosuje olej do masażu na stopy, rewitalizując i wygładzając skórę. A następnie, stosując techniki używania dłoni przez terapeutę, rozpocznie się sam masaż.

Podobnie jak szwedzki masaż, terapeuta ugniata i obraca stopy, aby stymulować naczynia krwionośne. To wytworzy odpowiednią ilość kojącego ciepła, które zacznie Cię relaksować.

Wielu ekspertów twierdzi, że masaż stóp może zmniejszyć stres, przywrócić energię i poprawić krążenie.

Niektórzy terapeuci skupiają się na punktach spustowych, szukając delikatnych miejsc w stopach, jednocześnie delikatnie je napinając. Punkty spustowe często przypominają małe guzki lub guzy. Ale nie martw się – guzki, podejrzane paznokcie … Twój terapeuta widział to wszystko wcześniej. Uważaj to za strefę pozbawioną osądu! Olejek do masażu sprawi, że Twoje stopy będą ożywione, lżejsze i bardziej elastyczne.

Ponadto możesz dostosować leczenie do swoich potrzeb i preferencji. Czujesz się zestresowany i potrzebujesz godzinnego masażu stóp? Doskonale. Śpieszysz się i możesz poświęcić tylko 25 minut? Żaden problem.

DOBRZE WIEDZIEĆ

Chociaż głównym celem jest ożywienie zmęczonych stóp i pomoc w relaksie, wiele osób uważa, że ​​lubią czerpać dodatkowe korzyści.

Na początek masaż stóp jest jednym z najlepszych dostępnych sposobów tzw. samoopieki. Może być potężnym i terapeutycznym zabiegiem, przynoszącym korzyści całemu ciału od stóp do głów. Wielu ekspertów twierdzi, że masaż stóp może zmniejszyć stres, przywrócić energię i poprawić krążenie.