Masaż szwedzki jest najpopularniejszym masażem. To klasyk, który zapewni Ci relaks, którego potrzebujesz! Masaż składa się z 5 rodzajów pociągnięć, nacisk może być lekki lub tak mocny, jak chcesz i jest idealny do rozplątywania całego ciała i sprawia, że ​​czujesz się jak piórko!

Przy tak wielu różnych rodzajach masażu, jak masz niby wybierasz taki, który da ci to, czego potrzebujesz? Masaż szwedzki jest najrozsądniejszym wyborem. To klasyk – najbardziej znana i najpopularniejsza opcja, na której oparte są wszystkie inne formy masażu. W większości krajów nazywa się to po prostu masażem -określenie szwedzki dodaje się w Holandii i Wielkiej Brytanii.

CZEGO OCZEKIWAĆ?

Istnieje pięć rodzajów ruchów, które składają się na tradycyjną szwedzką technikę masażu, a każda z nich ma francuską nazwę. Głównym jest Effleurage. Terapeuta użyje rąk, przedramion lub łokci do potarcia mięśni długimi ruchami szybowymi, popychając krew w kierunku serca. Do poruszania się używa się olejku lub balsamu.

Są również metody typu: ugniatanie i stukanie, a twoje kończyny mogą w trakcie tej procedury być lekko zgięte i lekko rozciągnięte. Jeśli to wszystko brzmi nieco zniechęcająco – myśl o korzyściach. Masaż doskonale sprawdza się w walce ze stresem i odpręża umysł i ciało. Poprawia się krążenie i układ limfatyczny oraz pomaga w chronicznym bólu.

Możesz wybrać wykonanie masażu całego ciała lub tylko jego obszaru. Plecy, szyja i ramiona są popularne, ponieważ stają się szczególnie spięte od siedzenia przy komputerze przez cały dzień.

JAK TO DZIAŁA?

Zazwyczaj masażysta przed opuszczeniem pokoju prosi Cię o rozebranie się do majtek i położenie się na stole do masażu przykrytym ręcznikami i prześcieradłem.

Większość masażystów korzysta z łóżka z otworem na głowę, abyś mógł wygodnie leżeć twarzą w dół. Niektóre łóżka są nawet podgrzewane, co jest dodatkową przyjemnością.