Presja… wszyscy ją odczuwamy, niezależnie od tego, czy jest to praca, życie osobiste, czy nie. Ale pozwól nam przedstawić Tobie dobry rodzaj presji … refleksologii. Jeśli nie odkryłeś zalet refleksologii, nie możesz tego przegapić. Jest to zabieg, który pasuje każdemu, bez względu na wiek i zdrowie.

Gotowy na lekcję mikro historii? Refleksologia opiera się na starożytnej chińskiej i egipskiej terapii dłoni i stóp, której początki sięgają 4000 lat p.n.e.

CZEGO OCZEKIWAĆ?

Obecnie refleksologia jest skutecznym sposobem na poprawę samopoczucia psychicznego i fizycznego. Każda sesja trwa zwykle niecałą godzinę, a proces nie może być łatwiejszy.

Wybierz salon powitalny lub spa i rozpocznij leczenie od wypełnienia szybkiego formularza. Aby jak najlepiej wykorzystać doświadczenie, zanotuj wszystkie problematyczne obszary lub bóle i dolegliwości, które ostatnio występowały.

Następnie udasz się do prywatnego pokoju, w którym centralnym miejscem jest łóżko zabiegowe lub rozkładane krzesło. Zdejmij buty i przygotuj się na rozpoczęcie leczenia refleksologicznego.

Początkowym celem jest poszukiwanie jakichkolwiek oznak nierównowagi. Twój terapeuta delikatnie wywiera nacisk kciukiem na kluczowe punkty stóp. Refleksologowie uważają, że pewne punkty na podeszwach stóp są połączone z narządami, gruczołami i ścieżkami energetycznymi. Brzmi intrygująco, prawda?

DOBRZE WIEDZIEĆ

Poprzez zastosowanie energii uzdrawiającej do określonych obszarów stóp – zwanych odruchami – refleksologia wysyła sygnały przez ciało, które z kolei uwalniają pozytywne substancje chemiczne, takie jak endorfiny. Wynik? Zmniejszony stres i ból. Mówi się również, że leczenie zmniejsza toksyny i zwiększa ukrwienie, łagodzi napięcie i stany zapalne.

A przy tysiącach nerwów na każdej stopie to prawdziwa umiejętność wiedzieć, gdzie dokładnie dotykać! Terapeuci używają map refleksologii, które pozwalają zobaczyć, która konkretna część stopy odnosi się do różnych obszarów układu nerwowego organizmu. Weźmy na przykład palce u stóp, które odpowiadają bezpośrednio twojej głowie. Lub dolnej części pleców i jelit oraz ich połączenia z piętą. Dlatego celem jest rozluźnienie nie tylko stóp, ale całego ciała od stóp do głów.

CZY JEST TO  DLA MNIE?

Jeśli jesteś trochę wrażliwy na dotykanie stóp, nie bój się. Jeśli chcesz, możesz mieć dokładnie takie samo leczenie na dłoniach. Refleksologia może pomóc złagodzić warunki, w tym zapalenie stawów, bóle głowy, migreny, PMS, a nawet problemy z płodnością. Ponadto liczba wybranych sesji zależy wyłącznie od Ciebie. Wiele osób czuje się zdrowszych i bardziej energicznych już po kilku spotkaniach. Więc jeśli jesteś obolały, zestresowany lub po prostu zaniedbany (psychicznie), wypróbuj refleksologię.