Ciąża to niesamowity czas … rozkwitasz, Twoja skóra świeci i nie możesz się doczekać, aby poznać malucha. Ale jak każda kobieta, która nosiła dziecko, powie ci, że istnieje również kilka nieznośnych bólów. To nie wszystko eleganckie stroje macierzyńskie i przydatna wymówka „jedzenia we dwoje”. (O ile byśmy tego nie chcieli!).

Na szczęście masaż ciążowy staje się uznawany za leczenie dla przyszłych matek. Cel? Aby odciążyć obszary obciążone, dostarczyć energii i poczuć się lżejszym.

CZEGO OCZEKIWAĆ?

Nacisk kładziony jest głównie na ból pleców, bo spójrzmy prawdzie w oczy … noszenie dodatkowych paru kilogramów może być trudne. Warto zauważyć, że masaże ciążowe są zwykle wykonywane po osiągnięciu 15 tygodni. Trzymajcie się matki w pierwszym trymestrze ciąży!

Twój terapeuta poprosi cię o wypełnienie formularza wstępnego leczenia, zawierającego szczegółowe informacje na temat wszelkich schorzeń lub powikłań. Zostaniesz zabrana do prywatnego gabinetu zabiegowego, w którym terapeuta pomoże Ci znaleźć idealną pozycję na specjalistycznym stole do masażu.

Biorąc pod uwagę delikatne piersi i rosnący brzuch, leżenie płasko na twarzy lub plecach nie jest wskazane! Na szczęście wiele stołów do masażu ciążowego ma wydrążone obszary i poduszki wspierające, aby dostosować się do zmieniającego się kształtu Twojego ciała.

Czy będziesz czuła się komfortowo? Wręcz wspaniale. Dzięki delikatnym i szybkim ruchom Twój terapeuta zastosuje szereg prenatalnych technik masażu, aby stymulować krążenie krwi, zmniejszyć zatrzymywanie wody oraz zmniejszyć stres i napięcie. Pomyśl o tym jak o szwedzkim masażu specjalnie dostosowanym do ciebie i twojej ciąży.

DOBRZE WIEDZIEĆ

Bez względu na to, gdzie się wybierzesz, twój terapeuta będzie wiedział, które techniki działają cuda i jakich obszarów należy unikać. Jeśli masz konkretny obszar, na którym chcesz się skoncentrować, rozważ to. Twój terapeuta jest po to, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać masaż ciążowy.

Zrozumiałe jest, że noszenie dziecka wywiera duży nacisk na twoje ciało – od szyi po mięśnie brzucha i nie tylko. Korzyści terapeutyczne masażu ciążowego obejmują złagodzenie bólu dolnej części pleców, przewlekłych bólów głowy, obrzęków  i stresu.

Ale nie chodzi tylko o to, aby dać swojemu ciału przyjemność. Masaż ciążowy to także niesamowita okazja do stworzenia czasu i przestrzeni na relaks dla umysłu i duszy. Przygotowując się na pojawienie się noworodka, nie zapomnij też o siebie zadbać.