Znana ze swoich leczniczych właściwości ta dość niezwykła holistyczna terapia działa uspokajająco i energetyzująco od stóp do głów. Podobnie jak techniki stosowane podczas masażu gorącymi kamieniami, ciepły bambus służy do zwijania i ugniatania tkanki, aby złagodzić napięcie mięśniowe i ogólne bóle. 

CZEGO MOGĘ OCZEKIWAĆ?

Poczujesz się zrelaksowany od momentu wejścia do pokoju. Gdy rozbierzesz się i położysz na stole zabiegowym, terapeuta rozetrze jedwabiste oleje, aby przygotować skórę do masażu bambusowego. Rzeczywisty bambus jest podgrzewany i używany w sposób rolkowy, rozciągając i wydłużając mięśnie, aby złagodzić różnego rodzaju bóle.

Jest to zabieg na całe ciało, więc spodziewaj się bycia obłożonym  bambusem od góry do dołu. Końce trzciny służą do naciskania punktów nacisku na podeszwy stóp; idealny do naprawy szkód, które wyrządzamy sobie obcasami!

CO MUSZĘ WIEDZIEĆ PRZED WYJŚCIEM

Masaż bambusowy może wspomagać odchudzanie poprzez rozkład komórek tłuszczowych. Nie spodziewaj się, że po pierwszym zabiegu wyjdziesz z nogami jak supermodelka; terapeuta zaleci co najmniej cztery sesje dla widocznych rezultatów.

Masaż zwiększa szybkość przepływu krwi i dostarczanie tlenu do tkanek. Oznacza to, że bogata w tlen krew potrzebna do naprawy uszkodzonych i napiętych mięśni jest dostarczana i utrzymuje się przez ponad 72 godziny po zabiegu.

Jeśli masz jakieś obrażenia lub obolałe miejsca, przedyskutuj je najpierw ze swoim terapeutą, aby upewnić się, że jest to właściwa terapia dla Ciebie.

NAUKA

Ciepło bambusa jest dużym czynnikiem wpływającym na skuteczność tego masażu. Ciepło pozwala na głębszą penetrację tkanek, co oznacza, że ​​terapeuta może dostać się do najtrudniejszych węzłów.

Ponadto uważa się, że masaż bambusowy jest pomocny w leczeniu wszelkiego rodzaju urazów mięśni i ogólnych bólów całego ciała, a nawet może przynieść korzyści osobom cierpiącym na stwardnienie rozsiane lub fibromialgię. Kto by pomyślał, że bambus może być tak genialny?