Czujesz się wypalony? Jeśli jesteś kompletnie zabiegany, masaż aromaterapeutyczny może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby naładować baterie.

Olejki eteryczne mogą robić wszystko, od energetyzowania po odstresowanie lub odświeżenie, a także zwalczają typowe bóle i dolegliwości, pozostawiając cię zrelaksowanym, sprężystym i całkowicie wypoczętym.

CZEGO OCZEKIWAĆ?

Masaże są zazwyczaj dość relaksujące, ale dodatek olejków eterycznych (część aromaterapeutyczna) sprawia, że ​​ten zabieg jest naprawdę transformacyjny.

Olejki eteryczne mogą robić wszystko, od energetyzowania po odstresowanie lub ożywienie, więc Twój terapeuta przeprowadzi z Tobą odpowiednią konsultację, zanim zaczniesz oceniać swoje emocje, a także sprawdzać wszelkie bóle.

Stamtąd Twój terapeuta może stworzyć dokładnie odpowiednią mieszankę olejków eterycznych (plus coś, co nazywa się olejem „nośnikowym”, który zatrzymuje super-silne olejki eteryczne drażniące skórę) dla twoich potrzeb i możesz rozpocząć masaż.

JAK TO DZIAŁA?

Moc olejków eterycznych jest dwojaka. Po pierwsze, poprzez inhalację, zrelaksujesz się dzięki ich cudownemu uspokajającemu zapachowi, ale także wnikają one w skórę i szybko poruszają się w krwioobiegu, rozluźniając wszelkie bóle mięśniowe i pracując na wszelkie stłumione napięcie.

Poprzez fizyczne działanie olejku na twoje ciało i zapachy przemieszczające się przez bardzo wrażliwy kanał nosowy do mózgu, aby pomóc Ci zrelaksować się emocjonalnie, możesz wyobrazić sobie, dlaczego niektórym ludziom udaje się całkowicie wykręcić podczas masażu aromaterapeutycznego.

Po półtorej godzinie będziesz gotowy odpłynąć – pomimo tego, jak bardzo możesz tego nie chcieć. Wszystkie te oleje mogą być (odwrotnie) nieco odwodniające nasze wewnętrze, więc pamiętaj, aby pić dużo wody po masażu, aby utrzymać wysoki poziom nawodnienia.

DOBRZE WIEDZIEĆ

Masaż aromaterapeutyczny może być szczególnie dobry na problemy ze snem, uporczywe bóle miesiączkowe, nieszczęścia trawienne i egzemę, ale zwykle nie jest zalecany w ciąży ani dla osób z problemami z nerkami, ze względu na moc olejków eterycznych.